اولین دوره‌ی مسابقه‌ی توان‌بخشی
لطفا منتظر بمانید
جشنواره صنعتی مکانیک شریف چیست؟
جشنواره صنعتی مکانیک شریف، از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای دانشکده مهندسی مکانیک در ارتباط با صنعت است که از سال ۱۳۸۵ به صورت سالانه برگزار می‌شود. اهداف اصلی این جشنواره تعامل میان فضای دانشگاه و صنعت، آشنا شدن دانشجویان با فضای کاری مهندسی، تقویت مهارت‌های فردی، پیشرفت علمی و برداشتن گامی در جهت پرورش مهندسان بامهارت است.
سیزدهمین جشنواره صنعتی مکانیک شریف با موضوع صنعت اسباب‌بازی در نیمسال دوم سال ۱۳۹۸ آغاز خواهد شد.
در جشنواره صنعتی مکانیک شریف، ابتدا یک موضوع مورد توجه در حوزه صنعت، به یک مسئله و چالش تبدیل می‌شود. در مرحله بعد برای رسیدن به جواب‌های کاربردی و صنعتی، یک مسابقه طراحی می‌شود و افراد در طی رقابت در این مسابقه، به جواب مطلوب دست‌یابند. در صورت امکان نتیجه‌ی به‌دست‌آمده به‌صوت محصول ساخته‌می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از اتمام روند داوری، افراد یا گروه‌های منتخب، جایزه دریافت می‌کنند و به این ترتیب با صاحبان صنایع، همکاری خواهند‌کرد.
درباره جشنواره
برنامه‌های جشنواره صنعتی مکانیک شریف
برنامه های دوازدهمین دوره ی جشنواره ی صنعتی مکانیک شامل سه بخش نشست‌ها، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه دستاوردها می باشد. نشست‌ها با هدف آشنا کردن دانشجویان با مسیرهای مختلف آینده‌ای که در پیش رو دارند و شنیدن تجربه‌ی کسانی که مسیرهایی را طی کرده‌اند، برگزار می‌شود. کارگاه‌های آموزشی در دو بخش مدیریتی و مهندسی مکانیک با موضوعاتی گوناگون برای دانشجویان برگزار می‌گردد. همچنین برای نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت ها و دانشگاه در این دوره به منظور ایجاد فضای پویاتر بین دانشجویان خلاق با موضوع دستاوردهای مهندسی مکانیک برگزار می‌شود.
نشست‌ها نمایشگاه دستاورد ها کارگاه‌های آموزشی
برنامه‌‌ی زمانی جشنواره
جدول زمان‌بندی برنامه‌های جشنواره

حامیان جشنواره
تماس با ما
آدرس: تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی مکانیک، اتاق 214، دبیرخانه جشنواره صنعتی مکانیک شریف
تلفکس: 66036595-021
رایانامه: mifestival@mech.sharif.ir

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به کانال اطلاع رسانی جشنواره صنعتی مکانیک شریف مراجعه شود.