اولین دوره‌ی مسابقه‌ی توان‌بخشی
لطفا منتظر بمانید
جشنواره صنعتی مکانیک شریف چیست؟
دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف به‌منظور ایجاد رابطه و هم‌افزایی بین صنعت و دانشگاه، همچنین آشنایی دانشجویان با فعالیت‌های صنعتی درزمینه ی مکانیک و نشان دادن چشم‌انداز بازار کار به فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی مکانیک از سال 1385 هر ساله جشنواره‌ای تحت عنوان جشنواره صنعتی مکانیک برگزار می‌کند.
این جشنواره هرسال به وسیله دانشجویان و با کمک و راهنمایی اساتید برگزار می‌شود و معمولا شامل نشست‌ها، کارگاه های کسب مهارت و نمایشگاه دستاوردهای صنعتی شرکت‌های مختلف حاضر در جشنواره است. برگزارکنندگان جشنواره به دنبال این هستند که در مدت زمان محدود برگزاری جشنواره فضایی پویا برای ارتباط مؤثر دانشجویان و اساتید با شرکت‌ها و صنعت‌گران به وجود بیاید که از طرفی منجر به ترغیب جوانان کشور به فعالیت تحقیقاتی و کار در داخل کشور بشود و از طرف دیگر انگیزه‌ای برای شرکت‌های مختلف برای همکاری با دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات خود و تعریف پروژه‌های مشترک ایجاد شود.
درباره جشنواره
برنامه‌های جشنواره صنعتی مکانیک شریف
برنامه های دوازدهمین دوره ی جشنواره ی صنعتی مکانیک شامل سه بخش نشست‌ها، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه دستاوردها می باشد. نشست‌ها با هدف آشنا کردن دانشجویان با مسیرهای مختلف آینده‌ای که در پیش رو دارند و شنیدن تجربه‌ی کسانی که مسیرهایی را طی کرده‌اند، برگزار می‌شود. کارگاه‌های آموزشی در دو بخش مدیریتی و مهندسی مکانیک با موضوعاتی گوناگون برای دانشجویان برگزار می‌گردد. همچنین برای نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت ها و دانشگاه در این دوره به منظور ایجاد فضای پویاتر بین دانشجویان خلاق با موضوع دستاوردهای مهندسی مکانیک برگزار می‌شود.
نشست‌ها نمایشگاه دستاورد ها کارگاه‌های آموزشی
برنامه‌‌ی زمانی جشنواره
جدول زمان‌بندی برنامه‌های جشنواره

حامیان جشنواره
تماس با ما
آدرس: تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی مکانیک، اتاق 214، دبیرخانه جشنواره صنعتی مکانیک شریف
تلفکس: 66036595-021
رایانامه: mifestival@mech.sharif.ir

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به کانال اطلاع رسانی جشنواره صنعتی مکانیک شریف مراجعه شود.