لطفا منتظر بمانید
نشست دوراهی: ماندن یا رفتن

بسیاری از دانشجویان در مقطعی از زندگی همواره خود را در مقام پاسخ به یک سؤال یافته‌اند؛ سوالی که بی‌شک تمام مسیر آینده‌ی آن‌ها را رقم خواهد زد؛ «در ایران بمانم یا به کشوری دیگر مهاجرت کنم؟» سوالی که پاسخ به آن نیازمند مدت‌ها تحقیق و جست‌وجو و شناخت از خود است.
هدف از برگزاری این نشست که بخش جدانشدنی از جشنواره در هر سال بوده، این است که با ارائه‌ی تحلیل‌ها، آمار و ارقام درست و مستند و با کمک گرفتن از گفتمان اساتید شرکت‌کننده در بحث و تجربیات آن‌ها، دیدگاه صحیحی پیش روی دانشجویان قرار دهیم تا به‌دور از تحمیل هرگونه نگرش فردی، هرشخص در انتهای برنامه، به یک جمع بندی صحیح دست یابد.
ابتدا در سالن کلیپی به نمایش گذاشته می‌شود که شامل مصاحبه با دانشجویان دانشکده و دانشجویانی است که در حال حاضر در حال تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌باشند.
در این کلیپ، هر دو گروه دانشجویانی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در داخل کشور را دارند شرکت کرده و از چراهای رفتن و یا ماندن خود خواهند گفت.
در قسمت بعدی با ارائه آمار و ارقام منطقی و معتبر، تحلیل جامعی از وضعیت تحصیلی و زندگی دانشجویان خارج از کشور ارائه می‌شود.
و در نهایت مناظره‌ی سه استاد را خواهیم داشت؛ یکی از اساتید تمام تحصیلات خود را در ایران به اتمام رسانده، نفر دوم پس از تحصیل به ایران آمده و مشغول تدریس در دانشگاه است و نفرسوم نیز تحصیل و زندگی در کشوری خارج ایران را گزیده است.
این مناظره با مطرح کردن سوالاتی از طرف مجری شروع شده و هرکدام از اساتید بسته به نوع سؤال می‌بایستی در مدت زمان معین اقدام به پاسخ گویی کنند. مضمون اصلی این سؤالات، مزایا و معایب هر یک از تصمیم‌ها نسبت به دیگری و آشنایی با تجربیات افرادی است که هر کدام از روش‌ها را پیش گرفته‌اند. در صورت لزوم وقت کوتاهی نیز در پایان برنامه به حضار شرکت‌کننده جهت مطرح کردن سؤال خود داده خواهد شد.
سخنرانان

استاد مانده

جناب آقای دکتر کاوه مرآت
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان صنعت و دانش رهپویان افلاک
دکتری مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف
کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف (رتبه دوم)
کارشناسی مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف (رتبه نخست)

استاد برگشته

جناب آقای دکتر سعید بهزادی‌پور
دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک - (از 2013)
استاد سابق دانشگاه آلبرتا کانادا - (2005 تا 2011)
دکتری مهندسی مکانیک، دانشگاه واترلو کانادا
کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف
کارشناسی مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف

استاد رفته

جناب آقای دکتر وحید بازارگان
دانشجوی فوق دکتری دانشگاه کمبریج انگلستان (از 2015)
محقق برتر کانادا - سال 2015
دکتری مهندسی مکانیک، دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا
کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا
کارشناسی مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف
زمان:
چهارشنبه 1 آذرماه - ساعت 13:30 تا 16:30
مکان:
تالار جابر ابن حیان دانشگاه صنعتی شریف