لطفا منتظر بمانید
کارگاه‌های آموزشی
«مهندسی مهارت‌ها»
برای رسیدن به هدف ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت و حل مشکلات آن، دانشجو و فارغ‌التحصیل علاوه بر دانش تئوری، به مهارت‌های عملی، تجربه‌های واقعی و دانش تخصصی صنعت نیاز دارد. در این دوره کارگاه‌های متنوعی با زمینه‌های مدیریتی و مهارتی برای پرورش، آماده‌سازی و ارتقا دانش فنی صنعتگران فعلی و آینده‌ی کشور برگزار می‌شود.علاوه بر این کارگاه‌ها، برای حل مشکلات صنعت، برگزاری کارگاه‌های ویژه‌ای به‌صورت متمرکز بر صنعتی خاص و مسائل و پیچیدگی‌های آن، موجب آشنایی و آمادگی بیشتر برای حل مشکلات آن صنعت خواهد شد. از طرفی آشنایی و برخورد با مسائل واقعی موجب افزایش انگیزه و شوق برای فعالیت در صنعت و پیشرفت کشور خواهد شد.

ایده تا طراحی

مدرس: پیمان بخشنده نژاد
-دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی مکانیک در گرایش بیومکانیک از دانشگاه صنعتی شریف
-مختزع دستگاه اکسیژن ساز و موسس استارتاپ اکسیژن پلاس
اکسیژن پلاس استارتاپ از جنس سخت افزار در حوزه تجهیزات پزشکی است. در سال ٩٣ در دانشگاه شریف شروع بکار کرد و در سال ۹۵ موفق به جذب سرمایه ۵ میلیارد ریالی از موسسه دانشبنیان برکت شد.اولین محصول آن،اکسیژن ساز خانگی است.
در کارگاه ایده تا طراحی همانطور که از اسم آن مشخص است قرار است ابتدا شرکت کنندگانرا با تجهیزات پزشکی و خود این حوزه آشنا کنیم واطلاعات لازم را در اختیار آنها بگذاریم.سپس شرکت کنندگان تیم های خود را تشکیل میدهند و شروع به ایده پردازی میکنند.سپس به توسعه ی ایده های خود میپردازند و آنها را به مرحله ی اجرا وتولید میرسانند.این فرآیند میتواند تا جذب سرمایه و اسپانسر و تاسیس یک شرکت و راه اندازی کسب وکار ادامه پیدا کند.

کارگاه lab on chip

مدرس: مهندس عبد الرحیم زاده
-دانشجوی ارشد مهندسی مکانیک
کارگاهی برای آشنایی به صورت مقدماتی با ماکرو‌فلوئیدیک‌ها و کاربرد‌های آن در علومی همچون پزشکی،فیزیک و غیره
بخش اول این کارگاه به مدت سه ساعت می‌باشد که درآن به معرفی پلتفرم های ماکرو فلوئیدیک میباشد. در بخش دوم به مدت سه ساعت کاربرد های این پلتفرم ها بررسی میشود. در پایان به صورت عملی یک سیستم برای آشنایی بیشتر بررسی میشود.

کارگاه نظریه بازی‌ها

مدرس: دکتر فاطمی
نظریه بازی با استفاده از مدل‌های ریاضی به تحلیل روش‌های همکاری یا رقابت موجودات منطقی و هوشمند می‌پردازد. نظریه بازی، شاخه‌ای از ریاضیات کاربردی است که درعلوم اجتماعی و به ویژه در اقتصاد، زیست‌شناسی، مهندسی، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، علوم رایانه، بازاریابی، فلسفه و قمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. نظریه بازی در تلاش است تا بوسیله ریاضیات، رفتار را در شرایطِ راهبردی یا در یک بازی که در آن‌ها موفقیتِ فرد در انتخاب کردن، وابسته به انتخاب دیگران می‌باشد، برآورد کند.
نظریه بازی تلاش می‌کند تا رفتار ریاضی حاکم بر یک موقعیت راهبردی(تضارب منافع) را مدل‌سازی کند. این موقعیت، زمانی پدید می‌آید که موفقیتِ یک فرد وابسته به راهبردهایی است که دیگران انتخاب می‌کنند. هدفِ نهاییِ این دانش، یافتنِ راه‌بردِ بهینه برای بازیکنان است.

کارگاه تیونینگ

مدرس خشایار کرمی
هدف اصلی این کارگاه آشنایی با اصول فنی و پیشرفته کارکرد پیشرانه های خودرو های امروزی می باشد. یکی از مواردی که در مورد خودروهای امروزی وجود دارد، عدم آشنایی اکثریت افراد با نحوه ی صحیح استفاده از خودرو و اشتباهات مرسومی می باشد که بیشتر ما آنها را نمی دانیم اما انجام می دهیم. در این کارگاه ابتدا سر فصل های مهمی در رابطه با نگه داری صحیح خودرو، خصوصا پیشرانه آن، و در ادامه مطالبی به هدف افزایش بهره وری از پیشرانه ها و افزایش توان خودرو ها بیان می شود.

کارگاه علم داده‌ها (Data Science)

مدرس: آقای مهندس تجلی
علم داده (Data Science)، دانشی میان‌رشته‌ای پیرامون استخراج دانش و آگاهی از مجموعه‌ای داده و اطلاعات است. علم داده از ترکیب مباحث مختلفی به وجود آمده و بر مبانی و روش‌های موجود در حوزه‌های مختلف علمی بنا شده‌است. تعدادی از این حوزه‌ها عبارتند از: ریاضیات، آمار، مهندسی داده، بازشناخت الگو و… هدف این علم، استخراج مفهوم از داده و تولید محصولات داده‌محور است.
آقایان توماس دونپورت و دی جی پاتیل در سال ۲۰۱۲ در مقاله «علم داده: جذاب‌ترین شغل قرن بیست و یکم» متخصصین علم داده را این‌طور تعریف می‌کنند: کسانی که می‌دانند چگونه می‌توان از انبوه اطلاعات بدون ساختار پاسخ سوالهای کسب‌وکار را پیدا کرد. استنتون در سال ۲۰۱۳ علم داده را این‌طور تعریف می‌کند: علم داده رشته در حال ظهوری است که به جمع‌آوری، آماده‌سازی، تحلیل، بصری‌سازی، مدیریت و نگهداشت اطلاعات در حجم بالا می‌پردازد. دریسکول در سال ۲۰۱۴ علم داده را این‌طور تعریف می‌کند: علم داده مهندسی عمرانداده‌هاست. متخصص علم داده دانشی کاربردی از داده‌ها و ابزارها دارد به علاوه درک تئوریکی دارد که مشخص می‌کند چه چیزی از نظر علمی ممکن است.

در پایان کارگاه‌‌ها، گواهی رسمی از سوی دانشگاه صنعتی شریف به شرکت‌کنندگان اهدا خواهد شد.
متقاضیان شرکت در کارگاه‌ها می‌توانند با ثبت‌نام گروهی (3 نفر یا بیشتر) از 10 درصد تخفیف بهره مند شوند.
دانشجویان سایر دانشگاه‌ها و یا متقاضیان ثبت‌نام گروهی می‌توانند برای گرفتن کد تخفیف به این حساب تلگرام پیام ارسال نمایند.